Δευτέρα 30 Απριλίου 2018

Κόσκινα-Μακρυκάπα 1-6:Με εξάρα καταδικάσαν οι "Λύκοι" τα Κόσκινα

Η Μακρυκάπα διέλυσε τα Κόσκινα με 6-1, που τη νέα σεζόν θα αγωνίζονται στη Β΄ Κατηγορία.

Ο Αγώνας

Οι φιλοξενούμενοι έδειξαν από νωρίς τη δυναμική τους και στο 22' κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ με τον Βουρδάνο. Δέκα λεπτά αργότερα ο ίδιος έκανε το 2-0.

Στο 35' ο Μπαϊμπάκης έκανε το 3-0, που ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 58' ο Χ. Χασάνδρας ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 4-0. Το 5-0 και 6-0 διαμόρφωσε με δύο προσωπικά του τέρματα ο Σεχάι (63',66').

Το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι ήταν να μειώσουν σε 6-1 με τον Β. Δημολιάννη στο 70'.

Κόσκινα (Νικολάου): Γεραντώνης (85' Σαπουνάκης), Μπεϊνόγλου, Δήμου, Κόλλιας, Ν. Δημολιάνης, Βλάχος, Κοκκάλας, Μπασινάς, Β. Δημολιάνης, Λαθουράς, Οικονόμου (46' Τζίτζιρας).

Μακρυκάπα (Κιαπέκος): Πουρνής, Λέκκας, Χ. Χασάνδρας, Τσουμάνης (68' Π-Σ. Στούμπος), Σεχάι, Κουτσαυλής, Γκίκας, Σμπρίνης, Μπαϊμπάκης (55' Λαφαζάνης), Σίδερης, Β. Βουρδάνος (46' Σ. Στούμπος).