Τρίτη 29 Ιανουαρίου 2019

Γ’ ΕΠΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Ολυμπιακός Λίμνης-Φοίνικας Ψαχνών 2-3

Ο Φοίνικας Ψαχνών κέρδισε εκτός έδρας τον Ολυμπιακό Λίμνης με 3-2, για τη 13η αγωνιστική του πρώτου ομίλου της Γ’ ΕΠΣΕ.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο τέταρτο λεπτό, με τον Αγέτι που έκανε 1-0, με το οποίο ολοκληρώθηκε το πρώτο μέρος. Καθοριστικό ήταν το τελευταίο 20λεπτο του αγώνα, διάστημα στο οποίο σημειώθηκαν τέσσερα γκολ. Αρχικά στο 71′ ο Παπακυριακού ισοφάρισε και έντεκα λεπτά με δεύτερο προσωπικό γκολ έδωσε το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους. Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 90′ με τέρμα του Παναγιώτου, όμως στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Παπακυριακού έκανε χατ-τρικ και χάρισε το ‘τρίποντο’ στην ομάδα των Ψαχνών.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μπούρικας-Γάτος-Αντωνίου Γ.

ΓΚΟΛ: 4′ Αγέτι, 90′ Παναγιώτου-71′ & 82′ & 90’+4′ Παπακυριακού.

Ολυμπιακός Λίμνης: Ανδρέου, Καψάλας (59′ Στάθαρος), Χατζηλέρης, Στέφος, Αγέτι, Ευσταθίου, Πάγκαλος (59′ Ξυδιάς), Ιωάννου (46′ Μαναρίτσας), Τσούρτης, Αγγελόπουλος, Παναγιώτου.

Φοίνικας Ψαχνών (Πέτρος Μυστριώτης): Χαλαστάρας, Μαύρος, Κιαπέκος, Μάναρης, Κάτσαρης, Καμπούρης, Ματίας, Τσοκάνης, Σιδέρης, Φαλάγγης, Παπακυριακού.